Home / Lajme / Maqedoni / Shkup, kallëzim penal për shqiptarin që rrahu të moshuarin maqedonas

Shkup, kallëzim penal për shqiptarin që rrahu të moshuarin maqedonas

13 mars-Incidenti sipas SPB në Shkup kishte ndodhur më 10 mars rreth orës 19.30 në lagjen Gjorçe Petrov, ku siç thuhet i dyshuari shqiptar nga fshati Gërçec së bashku me disa persona të tjerë kishin dalur nga një makinë dhe kishin rrahur 60 vjeçarin. Siç bëhet e ditur nga informata policore, sulmuesit menjëherë janë larguar në drejtim të fshatit Sarajit.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) sot bëri të ditur se ka ngritur kallëzim penal kundër F.A, 23 vjeç nga fshati Gërçec i Shkupit, për shkak se ai akuzohet se kishte maltretuar dhe rrahur fizikisht në person të moshuar A.O, maqedonas nga Shkupi.

Incidenti sipas SPB në Shkup kishte ndodhur më 10 mars rreth orës 19.30 në lagjen Gjorçe Petrov, ku siç thuhet i dyshuari shqiptar nga fshati Gërçec së bashku me disa persona të tjerë kishin dalur nga një makinë dhe kishin rrahur 60 vjeçarin. Siç bëhet e ditur nga informata policore, sulmuesit menjëherë janë larguar në drejtim të fshatit Sarajit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *