Home / Lajme / Maqedoni / Identifikohet trupi i pajetë i gruas që u gjend në Lumin e Tetovës

Identifikohet trupi i pajetë i gruas që u gjend në Lumin e Tetovës

30 prill-ëhet fjalë për 57 vjecaren Gjurgja M, nga Tetova e cila është identifikuar nga I shoqi I saj. Sipas informatave që deri tashi I posedon Sektori I Punëve të Brendëshme I Tetovës, fjala është për person që një kohë të gjatë ka pasur problem psiqike për cka edhe një kohë të gjatë ka marrë terapi shërimi

Policia e ka identifikuar trupin e pajetë të gruas e cila u nxorr nga Lumi I Tetovës mëngjesit e sotëm. Bëhet fjalë për 57 vjecaren Gjurgja M, nga Tetova e cila është identifikuar nga I shoqi I saj.

Sipas informatave që deri tashi I posedon Sektori I Punëve të Brendëshme I Tetovës, fjala është për person që një kohë të gjatë ka pasur problem psiqike për cka edhe një kohë të gjatë ka marrë terapi shërimi.

Me të vërejtur këtë, është hedhur në lum një punëtor që ka qëlluar aty afër dhe ka nxjerë trupin e pajetë të 60 vjecares identiteti I të cilës nuk bëhet I njohur as edhe nga organet e rendit. Në vendngjarrje arin një patrullë e policisë e cila ka qelluar afër dhe është thirrur autoambulanca e cila vetëm se ka konstatuar vdekjen e saj.

Sic bëhet e ditur nga Sektori I Punëve të Brendëshme I Tetovës, rasti ka ndodhur në disa metra më lart nga ku është gjetur trupi I pajetë por shkaku I shpejtësisë së ujit I njëjti është gjetur afër një kilometër më posht nga vendi ku ka ndodhur ngjarja.Shpelukohet se kufoma ka qenë e future në një thes por policia ende nuk ka të dhëna se a bëhet fjalë për rast tragjik, vetëvrasje apo vrasje.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *