Home / Sport / Idiotësia e radhës e madrilenit Pepe

Idiotësia e radhës e madrilenit Pepe

Sikur të mos mjaftonin simulimet dhe ndërhyrjet e ashpra ndaj kundërshtarëve, ai ka filluar tashmë të bëjë edhe goditje të parregullta… ndaj shokëve të skuadrës.

Sipas sondazheve në internet, portugezi Pepe është futbollisti më i urryer nga tifozët dhe kjo nuk është rastësi, pasi ai vazhdon të shfaqë sjellje të pahijshme në fushë. Sikur të mos mjaftonin simulimet dhe ndërhyrjet e ashpra ndaj kundërshtarëve, ai ka filluar tashmë të bëjë edhe goditje të parregullta… ndaj shokëve të skuadrës. Në ndeshjen kundër Valencias, pas një ndërhyrje të mesfushorit Piati ndaj tij, Pepe simulon një dëmtim të rëndë, por Arbeloa që është shumë afër shkon t’i kërkoj të ngrihet që të mos vononte lojën. Por portugezi, duke kujtuar se është Piati, i jep një shkelm në gju shokut të skuadrës, duke rrezikuar ta dëmtojë seriozisht, e pasi sheh se kë ka goditur, në mënyrë komike ngrihet menjëherë në këmbë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *