Home / Lajme / Maqedoni / PDSH dënon vrasjen

PDSH dënon vrasjen

13 prill-“Partia Demokratike Shqiptare dënon aktin e vrasjes së pesëfishtë në afërsi të Shkupit dhe në të njëjtën kohë apelon tek të gjithë qytetarët që të ruajnë gjakftohtësinë dhe të mos bien pre e spekulimeve dhe provokimeve të ndryshme”, thuhet në komunikatën e PDSH-së.

Pas vrasjes së pesëfishtë në Shkup, sot ka dalur me një qëndrim edhe Partia Demokratike Shqiptare. Në një komunikatë të lëshuar nga kjo parti dënohet akti i vrasjes. “Partia Demokratike Shqiptare dënon aktin e vrasjes së pesëfishtë në afërsi të Shkupit dhe në të njëjtën kohë apelon tek të gjithë qytetarët që të ruajnë gjakftohtësinë dhe të mos bien pre e spekulimeve dhe provokimeve të ndryshme”, thuhet në komunikatën e PDSH-së. Në fund Partia Demokratike Shqiptare
kërkojmë nga organet e drejtësisë që sa më shpejtë ta zbardhin rastin në fjalë dhe autorët të vihen para përgjegjësisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *