Home / Sport / Pep: S’ka dyshim, do të jemi në Munich

Pep: S’ka dyshim, do të jemi në Munich

“Natyrisht se besoj në fitore. Jam i bindur se do të jemi në Munich. E mendoj dhe e besoj sepse këta lojtarë janë unikë dhe e duan profesionin e tyre si askush tjetër. Ju pëlqen futbolli dhe gjithmonë dalin në fushë për të fituar”, ka thënë Guardiola.

Nervoz, por i bindur. Pep Guardiola ka sharë dhe e ka lënë në gjysmë konferencën e së hënës mbrëma para ndeshjes me Chelsean. Por, thotë se Barcelona e tij shkon në finale.
“Natyrisht se besoj në fitore. Jam i bindur se do të jemi në Munich. E mendoj dhe e besoj sepse këta lojtarë janë unikë dhe e duan profesionin e tyre si askush tjetër. Ju pëlqen futbolli dhe gjithmonë dalin në fushë për të fituar”, ka thënë Guardiola.
Përplasja e fortë me gazetarët erdhi pasi që ata kritikuar inkuadrimin e Tellos dhe Tiagos në ndeshjen me Realin.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *