Home / Lajme / Maqedoni / Aksidenti i radhës. Humb jetën 47 vjeçarja

Aksidenti i radhës. Humb jetën 47 vjeçarja

25 maj-Drejtuesja e veturës dhe dy udhëtarë tjerë kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe më pas janë dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku u është dhënë ndihma e parë”, njofton Ministria e Punëve të Brendshme. Ky është aksidenti i dytë brenda një muaji në këtë autostradë që lidh kryeqytetin e Maqedonisë me Tetovën.

ksidenti ka ndodhur të enjten pasdite, rreth orës 15, 20, kur vetura e tipit BMW ka humbur kontrollin dhe ka goditur mburojat përgjatë autostradës. “Vetura e drejtuar nga A.A (21) nga Reçica e Madhe ka humbur kontrollin në këtë rrugë dhe në vendngjarje jetën e ka humbur bashkudhëtarja 46 vjeçare Feride .A, po ashtu nga fshati Reçicë e Madhe. Drejtuesja e veturës dhe dy udhëtarë tjerë kanë marrë lëndime të rënda trupore dhe më pas janë dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku u është dhënë ndihma e parë”, njofton Ministria e Punëve të Brendshme. Ky është aksidenti i dytë brenda një muaji në këtë autostradë që lidh kryeqytetin e Maqedonisë me Tetovën. Më 27 prill, po ashtu gjatë një aksidenti trafiku në këtë rrugë jetën e humbi një grua 37 vjeçare nga Tetova, kurse të mërkurën mbrëma një i ri tetovar humbi jetën në një aksident tjetër duke drejtuar motoçikletën e tij në qendër të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *