Home / Lajme / Maqedoni / Ambasada e SHBA-së: Drejtësia të kënaqet sipas ligjit pavarësisht përkatësisë etnike apo fetare

Ambasada e SHBA-së: Drejtësia të kënaqet sipas ligjit pavarësisht përkatësisë etnike apo fetare

2 maj-“Dje në mëngjes dëgjuam se më shumë arrestime janë kryer lidhur me vrasjen e pesë personave në afërsi të fshatit Smillkovc muajin e kaluar. Me vëmendje po i ndjekim detajet për arrestimet dhe hetimet i cili është në vijim, siç sqaroi ministrja e Punëve të Brendshme në konferencë për shtyp më 1 dhe 2 maj”, theksohet në kumtesë.

Është e rëndësishme çdo i dyshuar për këto vrasje – pa dallim të identitetit, përkatësisë etnike apo fetare – të marrë procedurën përkatëse në pajtim me ligjin që të mundet drejtësia të kënaqet deri në fund, thuhet në kumtesën e Ambasadës amerikane në Shkup me rastin e arrestimit të të dyshuarve për vrasjen në Smillkovc të Shkupit.

“Dje në mëngjes dëgjuam se më shumë arrestime janë kryer lidhur me vrasjen e pesë personave në afërsi të fshatit Smillkovc muajin e kaluar. Me vëmendje po i ndjekim detajet për arrestimet dhe hetimet i cili është në vijim, siç sqaroi ministrja e Punëve të Brendshme në konferencë për shtyp më 1 dhe 2 maj”, theksohet në kumtesë.

Nga Ambasada amerikane ju bëjnë thirrje të gjithë qytetarëve të jenë të qetë dhe të lejojnë zbatimin e procesit ligjor dhe paralajmërojnë se do të vazhdojnë me kujdes ta ndjekim gjendjen

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *