Home / Lajme / Maqedoni / BDI nuk deklarohet për vendimet e kryesisë

BDI nuk deklarohet për vendimet e kryesisë

6 maj-Krerët e kësaj partie nuk kanë dashur të komentojnë vendimet e kryesisë qendrore, dhe se është paralajmëruar shprehja e qëndrimeve dhe synimeve të saj përmes një komunikimi zyrtar gjatë ditës së sotme.

BDI nuk ka publikuar asnjë vendim nga mbledhja maratonike e kryesisë qendrore që u zhvillua mbrëmë në Tetovë.

Krerët e kësaj partie nuk kanë dashur të komentojnë vendimet e kryesisë qendrore, dhe se është paralajmëruar shprehja e qëndrimeve dhe synimeve të saj përmes një komunikimi zyrtar gjatë ditës së sotme.

Një zyrtar i kësaj partie i tha agjencisë së lajmeve INA se BDI do të vazhdojë të ndjekë zhvillimet e brendshme politike dhe të sigurisë me përpikmëri të plotë, pas arrestimeve gjatë operacionit “Monstra” dhe vrasjes së pesëfishtë si dhe për protestat që kanë nxitur tensione dhe reagime tek shqiptarët.

Kryesia ka vendosur që kreu i saj Ali Ahmeti të marrë vendimin final lidhur me rrugëtimin dhe veprimin e kësaj parti

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *