Home / Lajme / Maqedoni / Breza nën rrethimin e policisë që nga ora 16:00

Breza nën rrethimin e policisë që nga ora 16:00

2 maj-Policia nuk ka dhënë ndonjë arsyetim, por dyshohet se ky aksion ka lidhje me arratisjen e djeshme të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës.

Fshati Brezë në Karadakun e Shkupit i banuar kryesisht me shqiptarë është duke u mbajtur nën rrethim në që nga ora 16:00. Banorë të këtij fshati kanë njoftuar se policë të shumtë të zbarkuar me helikopterë janë duke patrulluar nëpër fshat, ndërsa nuk dihet se cila është arsyeja e këtij aksioni.

Policia nuk ka dhënë ndonjë arsyetim, por dyshohet se ky aksion ka lidhje me arratisjen e djeshme të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës.

Gjithashtu lexo

Rikthimi i madh i PDSH dhe Menduh Thaçit – (FOTO)

Paralajmërimi për hyrjen Partinë Demokratike Shqiptare të Menduh Thaçit në Qeveri të Maqedonisë ka shkaktuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *