Home / Lajme / Maqedoni / Breza nën rrethimin e policisë që nga ora 16:00

Breza nën rrethimin e policisë që nga ora 16:00

2 maj-Policia nuk ka dhënë ndonjë arsyetim, por dyshohet se ky aksion ka lidhje me arratisjen e djeshme të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës.

Fshati Brezë në Karadakun e Shkupit i banuar kryesisht me shqiptarë është duke u mbajtur nën rrethim në që nga ora 16:00. Banorë të këtij fshati kanë njoftuar se policë të shumtë të zbarkuar me helikopterë janë duke patrulluar nëpër fshat, ndërsa nuk dihet se cila është arsyeja e këtij aksioni.

Policia nuk ka dhënë ndonjë arsyetim, por dyshohet se ky aksion ka lidhje me arratisjen e djeshme të dyshuar për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovcës.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *