Home / Lajme / Maqedoni / Dy plaçkitje në Tetovë

Dy plaçkitje në Tetovë

5 maj-Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të ditë së premte, hajdutët kanë thyer xhamin e kësaj xhamie dhe kanë hyrë brenda duke bastisur çdo gjë që kanë gjetur duke marrë me vete 1600 euro të cilat janë mbledhur për nevojat e kësaj xhamie

Në Tetovë vidhet “Xhamia e Rinisë” në afërsi të shkollës fillore “Kiril dhe Metodi”.Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të ditë së premte, hajdutët kanë thyer xhamin e kësaj xhamie dhe kanë hyrë brenda duke bastisur çdo gjë që kanë gjetur duke marrë me vete 1600 euro të cilat janë mbledhur për nevojat e kësaj xhamie. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin e këtij rasti.
Poashtu një vjedhje është rregjistruar në fshatin Sllatinë të Tetovës, ku nga shtëpia e D.I 79 vjecar, nga an e tre personave është plaçkitur me crast janë marrë 800 euro. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendëshme të Maqedonisë, personat pasi që kanë hyrë nga dritaret, dhe kanë goditur pronarin D.I në kokë dhe I kanë kërkuar të hollat ndërsa pasi kanë marrë të njejtat ata e kanë mbyllur në dhomë atë dhe janë larguar nga vendi I ngjarjes.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *