Home / Lajme / Maqedoni / Fundjavë me bubullima

Fundjavë me bubullima

25 maj-
Në disa vende do të ketë reshje më intensitet, me erë të fortë dhe me kushte për paraqitjen e breshërit. Pritet lokalisht të ketë reshje më shumë se 30 litra në m2.

Mot i paqëndrueshëm me vranësira me shira të rrëmybeshëm dhe me bubullima, paralajmëroi Drejtoria për punë hidrometerologjike për fundjavën e ardhshme.

Në disa vende do të ketë reshje më intensitet, me erë të fortë dhe me kushte për paraqitjen e breshërit. Pritet lokalisht të ketë reshje më shumë se 30 litra në m2.

Periudha me mot të paqëndrueshëm dhe të ndryshueshëm me vranësira dhe me shira lokale dhe bubulliam do të vazhdojë edhe gjatë javës së ardhshme.

Nga DPHM-ja rekomandojnë në raste të paraqtijes së shkarkimeve elektrike të kihet kujdes dhe të mos qëndrohet në vende të hapura dhe poshtë pemëve

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *