Home / Lajme / Maqedoni / Gjendet i vetëvarur një mashkull mbi 50 vjeç.

Gjendet i vetëvarur një mashkull mbi 50 vjeç.

26 maj-
Nga të lehurat e qenve ata kanë arritur të lokalizojnë viktimën dhe qentë që ishin pranë kufomës.
Shahini së bashku me disa bashkëfshatarë kanë shkuar te vendi i ngjarjes dhe mbrëmë e kanë dërguar kufomën në fshatin Bozofcë.

ë Malin Sharr te vendi i quajtur stanet e Bozovcës dje është gjetur një person mashkull në të 50-ta i vetëvarur dhe 2 qen të cilët që qëndronin afër kufomës. Sipas Shahin Fazlis nga fshati Bozovcë trupi i viktimës ka qëndruar 7 deri 10 ditë i varur dhe 2 barinjë të cilët kullotnin lopët .

Nga të lehurat e qenve ata kanë arritur të lokalizojnë viktimën dhe qentë që ishin pranë kufomës.
Shahini së bashku me disa bashkëfshatarë kanë shkuar te vendi i ngjarjes dhe mbrëmë e kanë dërguar kufomën në fshatin Bozofcë.

Dyshimet e para janë se personi i vetëvarur mund të jetë shtetas i Kosovës ose Shqipëris.

Kufoma brenda ditës së sotme pritet të dërgohet në Tetovë dhe nga organet kompetente të bëhet identifikimi i viktimës.

Gjatë ditës së sotme pritet që edhe organet e SPB-Tetovë të dalin me informacione për këtë rast

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *