Home / Lajme / Maqedoni / Gjenerali serb Krstiq: Në Maqedoni do të eskalojë konflikti

Gjenerali serb Krstiq: Në Maqedoni do të eskalojë konflikti

13 maj- E gjithë kjo ka qëllim të krijimit dhe formimit të shtetit të shqiptarëve në territorin dhe hapësirën e Maqedonisë”, ka deklaruar gjenerali serb Ninosllav Krstiq, duke komentuar vlerësimet se pas lirimit të Ramush Haradinajt nga Haga.

Gjenerali serb, Ninosllav Krstiq,është i mendimit se do të vijë deri te eskalimi i përleshjeve në Maqedoni.

“Jemi dëshmitar se po ashpërsohen marrëdhëniet pas arrestimit të ekstremistëve radikal për shkak të vrasjes së pesë personave. E gjithë kjo ka qëllim të krijimit dhe formimit të shtetit të shqiptarëve në territorin dhe hapësirën e Maqedonisë”, ka deklaruar gjenerali serb Ninosllav Krstiq, duke komentuar vlerësimet se pas lirimit të Ramush Haradinajt nga Haga.

Ai ka akuzuar se prapavija e kryeministrit të Kosovës Hashimm Thaçi, do të shkaktojë konflikte në veri të Kosovës, për të ruajtur pushtetin.

“Këto forca janë ish pjesëtarët e UÇK-së, që janë të organizuar dhe veprojnë në Kosovë, në Maqedoninë perëndimore dhe në Jug të Serbisë, shkruan gazeta “Kurir”

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *