Home / Lajme / Maqedoni / Renova fituese e Kupës së Maqedonisë

Renova fituese e Kupës së Maqedonisë

2 maj-Pas fitores së sotme në Shtip Renova u është bashkangjitur skuadrave si Vardari, Shkëndija, dhe Metalurgu për pjesëmarrje në garat evropiane.

Ekipi I Renovës është fitues I Kupës së Maqedonisë. Me golat e shënuar nga Gafuri, Simovski dhe Bajrami, ekipi I Renovës ka shënuar fitore të lartë në ndeshjen finale të Kupës së Maqedonisë ndaj ekipit të Rabotnickit me rezultat 3-1. Golin e vetëm për ekipin e Rabotnickit e ka shënuar Menevski.
Skuadra tetovare ka debutuar në finalen e parë për të fituar trofeun e Kupës, kurse për Rabotniçkin kjo ishte finalja e katërt.
Pas fitores së sotme në Shtip Renova u është bashkangjitur skuadrave si Vardari, Shkëndija, dhe Metalurgu për pjesëmarrje në garat evropiane

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *