Home / Sport / Taipi grumbullohet me shpresat e Shqipërisë

Taipi grumbullohet me shpresat e Shqipërisë

Duke nisur nga data 7 deri më 10 maj trajenri Gega do të ketë nën vëzhgim të drejpërdrejtë 29-të futbollistë, në mes të cilëve edhe Gjelbrim Taipin.

Pas paraqitjeve të mira në rradhët e Shkëndijës, futbollisti preshevar Gjelbrim Taipi ka marrë ftesë për t’iu bashkuar kombëtares së shpresave të Shqipërisë. Trajneri i ekipit Kombëtar U 21 Skender Gega ka thirrur në testim futbollistë të cilët nuk janë provuar më parë prej tij. Ata vijnë në këtë grumbullim nga disa vende të Europës por edhe nga Shqipëria. Duke nisur nga data 7 deri më 10 maj trajenri Gega do të ketë nën vëzhgim të drejpërdrejtë 29-të futbollistë, në mes të cilëve edhe Gjelbrim Taipin.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *