Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohet rrjeti i inskenimit të aksidenteve në Tetovë

Zbulohet rrjeti i inskenimit të aksidenteve në Tetovë

31 maj-Sipas SPB-së në Tetovë, personat e ndaluar ndaj të cilëve janë ngritur kallëzime penale kishin përgaditur dhe inskenuar aksidente komunikacioni dhe se kishin tërhequr shuma të mëdha parash për dëmshpërblim përmes kompanisë së sigurimeve SH.A “Kjubi” në Tetovë.

Mbi 11 veta nga Tetova janë ndaluar nga organet policore me dyshimet për përgaditjen dhe inskenimin e aksidenteve të komunikacionit.

Sipas SPB-së në Tetovë, personat e ndaluar ndaj të cilëve janë ngritur kallëzime penale kishin përgaditur dhe inskenuar aksidente komunikacioni dhe se kishin tërhequr shuma të mëdha parash për dëmshpërblim përmes kompanisë së sigurimeve SH.A “Kjubi” në Tetovë.

Sipas kësaj kompanie, dëmi i shkaktuar nga këto aksidente ka shkuar në rreth 500 mijë denarë, vetëm gjatë fundit vitit 2011. MPB më parë ka ndaluar grupe të njejta të inskenimeve të aksidenteve dhe në qytetet e tjera në Maqedoni

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *