Home / Sport / Agjenti: Thiago Silva mbetet te Milani

Agjenti: Thiago Silva mbetet te Milani

Milano, 5 qershor 2012-“Nuk ka negociata për Thiago Silva, po ashtu sepse do të ishin shumë të vështira për t’u mbyllur. Nuk mund ta qetësoj frikën e tifozëve të Milanit pasi unë jam vetëm agjenti i tij, kjo është detyra e Milanit. Por unë mund të flas për lojtarin dhe ai dëshiron të mbetet”, ka shtuar agjenti.

Agjenti i Thiago Silva thotë se klienti i tij do të vazhdojë ta veshë fanellën kuqezi, pavarësisht interesimit nga shumë skuadra evropiane.

“Thiago Silva është lojtar i Milanit dhe ka pak gjëra për t’u thënë, përveç që ai do të vazhdojë të qëndrojë te Milani. Interesimi për Thiagon është i qartë, por edhe mua më pëlqen Cristiano Ronaldo si lojtar…”, ka thënë Paulo Tonietto.

“Thiago dëshiron të mbetet me Rossonerët. Ai është një djalosh me vlera të mëdha, edhe në nivelin human edhe futbollistik. Ai po ashtu është shumë i lumtur te Milani, andaj pse do të dëshironte të largohej?”.

“Nuk ka negociata për Thiago Silva, po ashtu sepse do të ishin shumë të vështira për t’u mbyllur. Nuk mund ta qetësoj frikën e tifozëve të Milanit pasi unë jam vetëm agjenti i tij, kjo është detyra e Milanit. Por unë mund të flas për lojtarin dhe ai dëshiron të mbetet”, ka shtuar agjenti.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *