Home / Lajme / Rajon / Bujar Nishani pasardhësi i Topit

Bujar Nishani pasardhësi i Topit

Ndryshe, mazhoranca mblodhi nënshkrimet e nevojshme për Bujar Nishanin, që deri tash ishte ministër i Punëve të Brendshme, pas tërheqjes së kandidatit Artan Hoxha. Opozita nuk ishte pajtuar as me kandidatin Hoxha. Nishani u zgjodh në raundin e katërt të votimit për zgjedhjen e presidentit shqiptar.

Bujar Nishani u zgjodh me 73 vota pro të mazhorancës president i Republikës së Shqipërisë. Në votim kanë votuar 76 deputetë, dy nga to ishin të pavlefshme, një kundër.

Partia Socialiste e Shiqëprisë e bojktoi votimin, pasi që nuk u pajtua me kandidatin e propozuar nga Partia Demokratike dhe aleatët e saj. Ndryshe, mazhoranca mblodhi nënshkrimet e nevojshme për Bujar Nishanin, që deri tash ishte ministër i Punëve të Brendshme, pas tërheqjes së kandidatit Artan Hoxha. Opozita nuk ishte pajtuar as me kandidatin Hoxha. Nishani u zgjodh në raundin e katërt të votimit për zgjedhjen e presidentit shqiptar.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *