Home / Lajme / Maqedoni / Disa rrugë të Shkupit do të riemërtohen me emra të personaliteteve shqiptare

Disa rrugë të Shkupit do të riemërtohen me emra të personaliteteve shqiptare

9 qershor-Dalin në opinion, jo zyrtarisht, emrat e disa rrugëve të qytetit të Shkupit të cilat do të mbajnë emrat e personaliteteve shqiptare.

Dalin në opinion, jo zyrtarisht, emrat e disa rrugëve të qytetit të Shkupit të cilat do të mbajnë emrat e personaliteteve shqiptare.

Siç mësohet rruga “Roman Kaskalevic” do të riemërohet në “13 Gushti, Marrëveshja e Ohrit”, rruga “Rifat Burxheviq”, do të riemërohet në “Ismail Kadare”, rruga “Sevastoploska” do të riemërohet në “Kumbara”, “Virginio” do të riemërohet në “Fan Noli”, “Drvarska” do të riemërohet në “Azem Hajdari” dhe “Vodnjaska” do të riemërohet në “Nënë Tereza

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *