Home / Lajme / Maqedoni / Dorëhiqet rektori i USHT-së, Agron Reka

Dorëhiqet rektori i USHT-së, Agron Reka

28 qershor-Ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i rektorit të Universitetit Shtetëror të Tetovës, Agron Reka. Ai këtë funksion e mori para tre viteve. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga ana e zëdhënësit të USHT-së Selam Sulejmani, që sipas tij Reka dorëheqjen e ka parashtruar për shkaqe shëndetësore, kurse në vend të tij, Senati ka caktuar Vullnet Ametin, si ushtrues detyre në funksionin rektor i USHT-së

Ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i rektorit të Universitetit Shtetëror të Tetovës, Agron Reka. Ai këtë funksion e mori para tre viteve. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga ana e zëdhënësit të USHT-së Selam Sulejmani, që sipas tij Reka dorëheqjen e ka parashtruar për shkaqe shëndetësore, kurse në vend të tij, Senati ka caktuar Vullnet Ametin, si ushtrues detyre në funksionin rektor i USHT-së

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *