Home / Lajme / Maqedoni / Familja në dasmë, hajnat vjedhin

Familja në dasmë, hajnat vjedhin

Rasti ka ndodhur gjatë vikendit, ndërsa sipas policisë, personat e paidentifikuar së pari kanë hyrë në katin përdhes dhe më pas në dhomën e ndejës, ku kanë marrë një çantë me 400 euro, 4000 denarë dhe flori, pronë e vajzave të kryefamiljarit.

Derisa familjarët kanë qenë në dasmë, persona të panjohur kanë vjedhur në shtëpinë e 58 vjeçarit A.B, e cila ndodhet në rrugën 174 në Tetovë. Rasti ka ndodhur gjatë vikendit, ndërsa sipas policisë, personat e paidentifikuar së pari kanë hyrë në katin përdhes dhe më pas në dhomën e ndejës, ku kanë marrë një çantë me 400 euro, 4000 denarë dhe flori, pronë e vajzave të kryefamiljarit. Policia njofton se dëmi i përgjithshëm llogaritet rreth 480 mijë denarë, raporton korrespondenti i gazetës KOHA. Vjedhjet e arit dhe gjësendeve te tjera dhe hyrja e hajnave neper shtëpi shpeshtohet zakonisht gjatë muajve të verës, ndërsa policia në vazhdimësi apelon qytetarët që të jenë të kujdesshëm.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *