Home / Sport / Gjermania në gjysmëfinalen e Euro 2012

Gjermania në gjysmëfinalen e Euro 2012

Gjermania kaloi në gjysmëfinalet e Euro 2012, pasi mundi Greqisë me rezultatin e pastër 4-2.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me golin e vetëm të kapitenit gjerman Philip Lahm. Pjesa e dytë nisi sërish nën dominimin gjerman, megjithatë, grekët arritën të barazonin me anë të Samaras. Gëzimi grek zgjati vetëm pak minuta, pasi Khedira shënon me një akrobaci para mbrojtësve grekë.
Goli i tij do të pasohej nga ai i Miroslav Kloses që shënon me kokë, ndërsa Reus do të mbyllë llogaritë me grekët. Një 11-metërsh i kthyer në gol nga Salpingidis për grekët, shkurtoi diferencën. Gjermania do të njohë kundërshtarin e saj nga çifti Angli-Itali.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *