Home / Sport / Parada e motocross-it në Bogovinë

Parada e motocross-it në Bogovinë

Këshilli organizativ fton të gjithë ata që meren me këtë sport se mund ti bashkangjiten kësaj parade për të shënuar këtë festë mbarëkombëtare

Të dielën me datë 17.06 2012, me fillim në ora 11.00 do të mbahet parada e moto crossit të Pollogut.

Këshilli organizativ i këtij evenimenti njofton të gjithë adhuruesit e MotoCrossit, se parada do të fillojë nga Qendra e Bogovinës ku do të defilojnë rreth 400 motoristë nga Maqedonia dhe do të vazhdohet deri në Tetovë kurse parada do të përfundojë në mesditë në fshatin Kamjan. Kjo paradë organizohet për nder të 100 vjetorit të Pavarësisë së Shtetit shqiptarë me moton “100 vjet shtet”.

Këshilli organizativ fton të gjithë ata që meren me këtë sport se mund ti bashkangjiten kësaj parade për të shënuar këtë festë mbarëkombëtare
Per informata tel:070503794

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *