Home / Sport / Shkëndija – Portadaun të martën në Kumanovë

Shkëndija – Portadaun të martën në Kumanovë

UEFA ka vendosur që dy ekipet përfaqësuese të Maqedonisë në Liga Evropa, Shkëndija dhe Renova ndeshjet e tyre t’i zhvillojnë në dy ditë të ndara.

Me vendim të UEFA-së, Shkëndija ndeshjen e saj të parë në Liga Evropa do të zhvillojë më datë 3 korrik në stadiumin e Bashkimit në Kumanovë. Kështu thuhet në njoftimin zyrtarë të UEFA-së, e cila ka vendosur që dy ekipet përfaqësuese të Maqedonisë në Liga Evropa, Shkëndija dhe Renova ndeshjet e tyre t’i zhvillojnë në dy ditë të ndara. Sipas shkresës së UEFA-së, skuadra e Shkëndijës ndeshjen e saj të parë me irlandezët e Portadaun do ta zhvillojë më 3 korrik, ndërsa skuadra e Renovës ndeshjen e saj me Libertas nga San Marino do ta zhvillojë më 5 korrik të enjten. Ndeshjet e kthimit të këtyre dy skuadrave do zhvilloheshin një javë më vonë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *