Home / Sport / 10 fakte interesante për Spanjën dhe Italinë

10 fakte interesante për Spanjën dhe Italinë

10 fakte interesante për Spanjën dhe Italinë.

Spanja

1.Menaxheri i Spanjës,Vicente Del Bosque u largua nga posti i trajnerit të Real Madridit 1 ditë pasi fitoj titullin e 29.

2.Natën që Bosque u largua nga Real Madridi natën e kaloj në kampin stërvitor dhe jo në apartamentin e tij.

3.Mesfushori spanjoll i Bilbaos,Javi Martinez u sha me Ronaldon pas përfundimit të ndeshjes Real Madrid-Athletic Bilbao duke i thënë portugezit: “Unë kam fituar Kupën e Botës,po ti? “

4.Sara Casillas,e dashura e Iker Casillasit u bë edhe më e njohur si gazetare kur u puth nga Iker në transmetim direkt pas finales së Kupës së Botës 2010.

5.Iker Casillas është aq i dashur në Madrid sa një rrugë ka emrin e tij.

6.Arbeloa dhe Raul Albiol kishin mbajtur fanella të kombëtares angleze në Kupën e Botës 2010,fanellat e dy lojtarëve Crouch dhe Gerrard.

7.Fernando Torres zgjodhi të bëhej futbollist pasi në moshën 7 vjeçare në TV spanjolle filloj të shfaqej filmi “Captain Tsubasa” i njohur në trevat shqiptare si “Oli e Benxhi”.

8.Që në fëmijëri Arteta e Alonso ishin shokë…Kishin shtëpitë në San Sebastian vetëm 3 minuta larg njëri tjetrit dhe të dy luanin për skuadrën e Antiguokos.

9.Iniesta do i ishte bashkuar Real Madridit që në fëmijëri nëse prindërit e tij do pëlqenin kampin e të rinjve të Realit.

10.E dashura e Sergio Ramosit kishte marrur pjesë në një reklamë të MTV ku kishte thënë se nuk duhet që një çift të bëj seks para martesës.

Italia

1. Teksa lojtarët e kombëtares angleze këtë europian garderobën si këmishat i kanë nga Marks & Spencer italianët i kanë Dolce & Gabbana.

2. Mario Balotelli luajti për herë të parë futboll në moshën 11 vjeçare për skuadrën AC Lumezzane Juniors.

3. Andrea Pirlo ka një kompani vere afër Brescias e quajtur Pratum Coller dhe prodhon deri në 40 mijë shishe të mbushura me verë në vit.

4. Një gazetar pyeti Buffonin: Pse je portier? Teksa ky i fundit tregoi se ajo që e kishte shtyrë drejt këtij pozicioni ishte se kishte thyer këmbën në fëmijëri dhe kishte filluar vetëm të mbronte.

5. Giorgio Chiellini kishte një ëndërr tjetër në fëmijëri,të bëhej kirurg ortopedik.

6. E dashura e Marchisios,Rebbeca pëlqen rivalët e hidhur të së shoqit Torinon pasi babai i saj kishte luajtur për ta si i ri.

7. De Rossi ka bërë një tatuazh me të cilin i ka thënë kundërshtarëve të ruhen nga ndërhyrjet e tij pasi në atë tatuazh kishte një njeri që po rrëshqiste drejt topit teksa tjetri po rrëzohej.

8. Cassano thotë se dëshiron të hajë kroasant pas seksit…”Ushqim+seks=Natë e përsosur” ka thënë Cassano.

9. Cassano ka pohuar se ka sharë me mijëra herë Capellon për sa kohë ishin në Romë.

10. Gjithashtu Cassano u quajt nga Capello “Cassanato” duke u quajtur edhe si lojtari që prishi skuadrën e tij.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *