Home / Lajme / Maqedoni / Konfiskohen 26 kilogramë marihuanë dhe 33 kilogram belbicë në Strugë

Konfiskohen 26 kilogramë marihuanë dhe 33 kilogram belbicë në Strugë

26 korrik-Të arrestuarit ishin të njohur për policinë, sepse në periudhën kaluar , në mënyrë të ngjashme kanë kontrabanduar peshk dhe tregti të palejuar me drogë narkotikr, për të cilat u është ngritë padi penale.

Nëpunësit policor nga policia kufitare, në koordinim me stacionin policor nga Struga konfiskuan 26 kilogramë drogë narkotike, marihuanë dhe 33 kilogramë peshk – belbicë në aksionin e mbrëmshëm në afërsi të karakollës Radozhdë.

Sipas kumtesës të SPB-së Ohër, mbrëmë rreth orës 22 për qind në afërsi të karakollës Radozhdë nëpunësit policor i kanë arrestuar personat Z.SH (42) dhe D.P (48) të dytë nga fshati i Strugës, Radozhdë.

Gjatë kontrollit të kryer te Z.Sh. është gjetur një torbë e zezë me rreth 16 kilogramë marihuanë e paketuar, ndërsa te D.P janë gjetur edhe 11 kilogramë belbicë dhe krap, dh sasi të mëdha rrjetë peshkimi.

Të arrestuarit ishin të njohur për policinë, sepse në periudhën kaluar , në mënyrë të ngjashme kanë kontrabanduar peshk dhe tregti të palejuar me drogë narkotikr, për të cilat u është ngritë padi penale.

Nëpunësit policor, siç është theksuar në kumtesën e SPB-së Ohër, marrin masa shtesë për ndriçimin e tërësishëm të situatës pas të cilës do të ngritet padi penale.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *