Home / Lajme / Maqedoni / Shuhet Partia e Lube Boshkovskit

Shuhet Partia e Lube Boshkovskit

20 korrik-Të kryesuar nga organet partiake pas një kohe të gjatë të të menduarit dhe analizave serioze, ndërsa të prirë para se gjithash nga dashuria ndaj atdheut, kemi marrë vendim që ta shuajmë partinë Të bashkuar për Maqedoninë dhe të kalojmë në radhët e VMRO-DPMNE-së. Në këto momente për çdo njeri normal që e donë shtetin e vet, prioritet më i madh është që të mos lejojë në pushtet të kthehen Lubço Georgievski dhe Branko Cërvenkovski”, potencoi Ivçeva.

Partia Të bashkuar për Maqedoninë, prej sot është shuar, ndërsa anëtarët kalojnë në radhët e VMRO-DPMNE-së. Motivi i tyre është që të dështojë Lubço Georgievski dhe Branko Cërvenkovski dhe të mos lejohet të kthehen në pushtet.

Këtë, e kumtoi Natalia Ivçeva, ish-sekretare e përgjithshme e Të bashkuar për Maqedoninë, kryetare i Komisionit statutar dhe anëtare e Kryesisë. “Të kryesuar nga organet partiake pas një kohe të gjatë të të menduarit dhe analizave serioze, ndërsa të prirë para se gjithash nga dashuria ndaj atdheut, kemi marrë vendim që ta shuajmë partinë Të bashkuar për Maqedoninë dhe të kalojmë në radhët e VMRO-DPMNE-së. Në këto momente për çdo njeri normal që e donë shtetin e vet, prioritet më i madh është që të mos lejojë në pushtet të kthehen Lubço Georgievski dhe Branko Cërvenkovski”, potencoi Ivçeva.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *