Home / Sport / Tyson dhe Klitschko masin forcën në ring

Tyson dhe Klitschko masin forcën në ring

Boksieri ukrainas, Valdimir Klitschko kampion botëror për pesha të rënda në WBA, IBF, IBO dhe WBO, do të mas forcën e tij me Tyson Fury në mënyrë që të mbajë pozitën e më të mirit.

Nuk është bërë e ditur ende as koha dhe as vendi ku do të zhvillohet ndeshja, por është bërë e njohur se do të mbahet në vitin 2013.

I riu, 206 centimetra i gjatë është boksier që nuk ka pësuar asnjë humbje, ku nga 19 luftëra profesionale ka numër të njëjtë të fitoreve. Duelin e fundit e zhvilloi të shtunën, për titullin Intercontinental WBO kundër Maldonado Vini, të cilin e mposhti suksesshëm me ‘knockout’ teknik.

Gjithashtu të shtunën, Klitschko në një luftë të pabarabartë ka triumfuar kundër 41-vjeçarit amerikanit Tony Thompson.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *