Home / Sport / Xherdani te Bayerni me “Kosovën e Shqipërinë”!

Xherdani te Bayerni me “Kosovën e Shqipërinë”!

Futbollisti zvicëran me prejardhje kosovare do të vazhdojë të mbajë atletët e tij karakteristike me 3 flamuj: flamurin shqiptar, zvicëran dhe atë të Kosovës.

Xherdan Shaqiri do të mbajë flamujt e 3 shteteve në të mbathurat sportive që do ti ketë tek skuadra e re Bayern Munchen. Futbollisti zvicëran me prejardhje kosovare do të vazhdojë të mbajë atletët e tij karakteristike me 3 flamuj: flamurin shqiptar, zvicëran dhe atë të Kosovës, ndersa në një anë tjetër të atleteve ai ka vendosur emrat e motrës dhe dy vëllezërve, çka tregon edhe një herë që Shaqiri ndihet plotësisht shqiptar.

Xherdani do të ketë mundësinë të luaj edhe ndaj Shqipërisë me 11 shtator ndërsa mbetet të shihet se a do të jetë në fushë më të njejtat të mbathura.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *