Home / Lajme / Maqedoni / Ademi: Qeveria dhe koalicioni funksionojnë në përbërje të plotë

Ademi: Qeveria dhe koalicioni funksionojnë në përbërje të plotë

30 gusht-“Koalicioni dhe Qeveria funksionojë në përbërje të plotë. Nuk ka kurrëfarë ngecje. Siç shihni kemi edhe seanca të rregullta të komisioneve, të Qeverisë dhe aktivitete të rregullta të të gjitha ministrive, ashtu që konstatimi im është se Qeveria funksionon në përbërje të plotë dhe koalicioni po ashtu”, deklaroi Ademi

Qeveria dhe koalicioni funksionojnë në përbërje të plotë, deklaroi sot ministri i Ambientit të Jetesës dhe Planifikimit Hapësinor Abdilaqim Ademi.

“Koalicioni dhe Qeveria funksionojë në përbërje të plotë. Nuk ka kurrëfarë ngecje. Siç shihni kemi edhe seanca të rregullta të komisioneve, të Qeverisë dhe aktivitete të rregullta të të gjitha ministrive, ashtu që konstatimi im është se Qeveria funksionon në përbërje të plotë dhe koalicioni po ashtu”, deklaroi Ademi në pyetjen e gazetarëve lidhur me krizën në koalicionin qeveritar.

Ministri Ademi sot mbajti konferencë për shtyp për situatën me mbeturinat në Rajonin e Pollogut

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *