Home / Sport / Albiol rinovon kontratën me Real Madridin

Albiol rinovon kontratën me Real Madridin

Mbrojtësi i Real Madridit, Raul Albiol ka vazhduar kontratën e tij me këtë skaudër, edhe pse ka pasur mjaftë zëra për largimin e tij nga Santiago Bernabeu.

Albiol ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me Real Madridin, që e mban atë në Santiago Bernabeu deri në sezonin 2016-17.

Lojtari nuk ka bërë minutazh të madh sezonin e fundit, pasi ai nuk bënte pjesë në planet e Jose Mourinhos, dhe për këtë arsye është përmendur një largim i tij nga Bernabeu, mirëpo si duket kjo gjë tashmë nuk do të ndodhë.

Albiol u transferua te Real Madridi nga Valencia në vitin 2009 për 15 milionë euro.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *