Home / Lajme / Maqedoni / BDI braktis koalicionin nëse miratohet ligji për BRANITELLAT !!!

BDI braktis koalicionin nëse miratohet ligji për BRANITELLAT !!!

Ne institojmë që ligji të mos mbajë këtë emër dhe të quhet ligjë për të dëmtuarit e konfliktit të 2001 ku do të përfshiheshin të gjithë qytetarët e dëmtuar pavarësisht përkatësisë etnike ka deklaruar zyrtari i lartë i BDI-së.

Zyrtar të lartë të partisë shqiptare në pushtet BDI në një brifing me gazetarët kanë njoftuar se do ta braktisiin koalicionin me VMRO DPMNE-në nëse partia e Gruevskit nuk pranon amandamentet e saj mbi ligjin e propozuar për të drejtat e BRANITELLAVE, njofton Alsat-M.

Ne institojmë që ligji të mos mbajë këtë emër dhe të quhet ligjë për të dëmtuarit e konfliktit të 2001 ku do të përfshiheshin të gjithë qytetarët e dëmtuar pavarësisht përkatësisë etnike ka deklaruar zyrtari i lartë i BDI-së.

Sipas tij me këtë propozim ligj VMRO DPMNE ka shkel rënd marrëveshjen për koalicionim qeveritar të vitit 2011 ka thënë zyrtari i lartë i partisë së Ahmetit

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *