Home / Lajme / Maqedoni / Fatos Nano: Mesazh ngushellimi per ndarjen nga jeta te Arbën Xhaferit

Fatos Nano: Mesazh ngushellimi per ndarjen nga jeta te Arbën Xhaferit

16 gusht-niciatori dhe partneri të pazëvendsueshëm të bashkëveprimit politik mbarëshqiptar për afirmimin kombëtar dhe integrimin tonë euroatlantik pas shembjes së komunizmit dhe shpërbërjës së ish Jugosllavisë

Ndaj dhimbjën e thellë me familjen dhe solidaritetin njerezor e politik për këtë humbje të rëndë me gjithë kolegët e trashëgimtarët e veprës së Arbën Xhaferit- ketij kolosi të mendimit politik kombëtarë të shqiptarëve, lideri të urtë politik me stature europiane, iniciatori dhe partneri të pazëvendsueshëm të bashkëveprimit politik mbarëshqiptar për afirmimin kombëtar dhe integrimin tonë euroatlantik pas shembjes së komunizmit dhe shpërbërjës së ish Jugosllavisë.

Arbën Xhaferi do të mbetet për mua një mik i madh e koleg i pazëvendsueshëm, si bartës dhe korife i vlerave me të larta kombëtare e politike të shqiptarëve në kompeticionin bashkëkohës global, prandaj dhe i perjetshëm!

Prof. Dr. Fatos Nano

DR shpreh ngushëllime për vdekjen e Xhaferit

Me ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, Demokracia e Re i shpreh ngushëllimet e saja më të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij duke dashur që në këto momente kaq të vështira të ndajë bashkarisht me ta dhimbjen e madhe dhe pikëllimin e thellë.

Demokracia e Re vlerëson aktivitetin prej politikani, intelektuali dhe atdhetari të Arbën Xhaferit si dhe kontributin e tij në jetën politike në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *