Home / Sport / LO2012, medaljet e ditës së pestë

LO2012, medaljet e ditës së pestë

Lojrat Olimpike, ne vazhdim sjellim fituesit e medaljeve ne diten e peste te garave ne Londer 2012.

KANOE

Kajak K1 (M)

1. Daniele Molmenti (Itali)

2. Vavrinec Hradrilek (Çeki)

3. Hanes Aigner (Gjermani)

ÇIKLIZËM

Rrugë, kronometri individual (F)

1. Kristin Armstrong (SHBA)

2. Xhudith Arndt (Gjermani)

3. Olga Zabelinskaia

Rrugë, kronometri individual (M)

1. Bredli Uigins (Britani e Madhe)

2. Toni Martin (Gjermani)

3. Kristofer From (Britani e Madhe)

ZHYTJE

Trampolinë 3 metra e sinkronizuar (M)

1. Kinë

2. Rusi

3. SHBA

SKERMË

Shpatë individuale (M)

1. Ruben Limardo Gaskon (Venezuela)

2. Bartosh Piaseçki (Norvegji)

3. Jinsun Jung (Kore e Jugut)

Shpatë individuale (F)

1. Jijeon Kim (Kore e Jugut)

2. Sofia Velikaia (Rusi)

3. Olga Kharlan (Ukrainë)

GJIMNASTIKË

E përgjithshme individuale (M)

1. Kohei Uçimura (Japoni)

2. Marcel Nguien (Gjermani)

3. Danell Leiva (SHBA)

XHUDO

90 kg (M)

1. Dae Nam Song (Kore e Juhut)

2. Aslei Gonzalez (Kuba)

3. Ilias Iliadis (Greqi)

Masashi Nishiama (Japoni)

70 kg (F)

1. Lusi Dekose (Francë)

2. Kerstin Tiele (Gjermani)

3. Juri Alvear (Kolumbi)

Edit Bosh (Holandë)

VOZITJE

Dyshe (F)

1. Britani e Madhe

2. Australi

3. Australi

Ekip 4 lopata (F)

1. Ukrainë

2. Gjermani

3. SHBA

Ekip 8 lopata (M)

1. Gjermani

2. Kanada

3. Britani e Madhe

QITJE

25 metra pistoletë (F)

1. Jangmi Kim (Kore e Jugut)

2. Jing Çen (Kinë)

3. Olena Kosteviç (Ukrainë)

NOT

200 metra bretkosë (M)

1. Daniel Giurta (Hungari) Rekord Botëror

2. Majkëll Xhemison (Britani e Madhe)

3. Ryo Tateishi (Japoni)

200 metra flutur (F)

1. Liujang Jiao (Kinë) Rekord Olimpik

2. Mireia Belmonte Garcia (Spanjë)

3. Natsumi Hoshi (Japoni)

100 metra stil i lirë (M)

1. Natan Adrian (SHBA)

2. Xhejms Magnusen (Australi)

3. Brent Hejden (Kanada)

Stafetë 4 x 200 stil i lirë (F)

1. SHBA Rekord Olimpik

2. Australi

3. Francë

PESHËNGRITJE

77 kg (M)

1. Xiaojun Lu (Kinë) Rekord Botëror

2. Haojie Lu (Kinë)

3. Ivan Çambar Rodriguez (Kuba)

69 kg (F)

1. Jong Sim Rim (Kore e Veriut)

2. Roksana Daniela Kokos (Rumani)

3. Marina Shermankova (Bjellorusi)

PING-PONG

Individuale (F)

1. Xiaoxia Li (Kinë)

2. Ning Ding (Kinë)

3. Tianuei Feng (Singapor)

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *