Home / Lajme / Maqedoni / Publikohet dosja e Sefedin Harunit

Publikohet dosja e Sefedin Harunit

3 gusht-Emri i dytë i publikuar është i ish-kryetarit të PPD-së, Sefedin Haruni. Në dosje e Harunit, qëndron se ai ka dhënë informacione për lëvizjet shqiptare që janë bërë në Zagreb dhe në Gradec.

Komisioni për lustrim (KL) filloi me publikimin e emrave të bashkëpuntorëve të shërbimeve sekrete. Emri i dytë i publikuar është i ish-kryetarit të PPD-së, Sefedin Haruni. Në dosje e Harunit, qëndron se ai ka dhënë informacione për lëvizjet shqiptare që janë bërë në Zagreb dhe në Gradec.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *