Home / Lajme / Maqedoni / Rrufeja vret 13 persona para një xhamie në Bangladesh

Rrufeja vret 13 persona para një xhamie në Bangladesh

Dakë, 11 gusht 2012 -Viktimat janë goditur nga rrufeja kur kanë dalë nga xhamia në fshatin Silhet mbrëmë, pas lutjes.

Një pjesë e viktimave e kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa të tjerët në spital.

Të paktën 13 persona e kanë humbur jetën dhe 20 janë lënduar nga rrufeja afër një xhamie në pjesën verilindore të Bangladeshit, kumtuan autoritetet lokale.

Viktimat janë goditur nga rrufeja kur kanë dalë nga xhamia në fshatin Silhet mbrëmë, pas lutjes.

Një pjesë e viktimave e kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa të tjerët në spital.

Mes viktimave ka qenë edhe imami i xhamisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *