Home / Lajme / Maqedoni / Shtrohet me pllaka betoni rruga në Poroj

Shtrohet me pllaka betoni rruga në Poroj

31 gusht-Sektori për komunikacion, rrugë dhe tokë ndërtimore që funksionon në kuadër të komunës së Tetovës e që menaxhon me investimet në infrastrukturë thekson rëndësinë e ndërtimit të kësaj rruge për banorët e Porojit.

Në kuadër të investimeve infrastrukturore, është shtruar me pllaka betoni rruga në fshatin Poroj. Kjo rrugë kap një sipërfaqe prej 500 metër katëror, ndërsa punimet janë kryer sipas të gjitha parametrave bashkëkohore.

Sektori për komunikacion, rrugë dhe tokë ndërtimore që funksionon në kuadër të komunës së Tetovës e që menaxhon me investimet në infrastrukturë thekson rëndësinë e ndërtimit të kësaj rruge për banorët e Porojit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *