Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në fshatin Gurgunicë

Zjarr në fshatin Gurgunicë

7 gusht-“Bëhet fjalë për një zonë e cila është me barë të thatë, në vendin e quajtur Lokva, ku në afërsi të fushës është edhe pylli me pisha, i cili ka rrezik të përfshihet nga zjarri. Nga të dhënat në terren na informuan se zjarri po përhapet shpejt dhe për momentin është i pamundur lokalizimi i tij, edhe pse në teren ka përafërsisht 50 persona të cilët po punojnë në shuarjen e zjarrit, pritet që të bëhet intervenim nga ajri nëpërmjet avionëve të DMSH-së”, thuhet në njoftimin e QMK-së.

Sot në fshatin Gurgunicë të Komunës së Bërvenicës ka rënë zjarr që ende është aktiv. Ekipet të E.P Leshnica po punojnë në lokalizimin dhe shuarjen e tij, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK).

“Bëhet fjalë për një zonë e cila është me barë të thatë, në vendin e quajtur Lokva, ku në afërsi të fushës është edhe pylli me pisha, i cili ka rrezik të përfshihet nga zjarri. Nga të dhënat në terren na informuan se zjarri po përhapet shpejt dhe për momentin është i pamundur lokalizimi i tij, edhe pse në teren ka përafërsisht 50 persona të cilët po punojnë në shuarjen e zjarrit, pritet që të bëhet intervenim nga ajri nëpërmjet avionëve të DMSH-së”, thuhet në njoftimin e QMK-së.

Nga atje thonë se zjarri s’ka përfshirë ende pyllin me pisha por ka rrezik që të përfshihet

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *