Home / Sport / Allegri nuk dorëhiqet, premton rezultate

Allegri nuk dorëhiqet, premton rezultate

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka hedhur poshtë spekulimet se ai do të japë dorëheqje, duke thënë se këto zëra janë mos respektues ndaj tifozëve dhe kulturës së klubit.

“Unë lexova për dorëheqjen time në disa gazeta dhe dua të them se nuk kam dhënë dorëheqje dhe ky tregim shfaq mos respekt ndaj klubit dhe tifozëve. Nuk është kohë e lehtë për ne, por ne po provojmë të përmirësohemi”.

“Kur fillova këtë sezon, pas disa shitjeve në verë, unë e pranova sfidën me shumë entuziazëm dhe përkushtim dhe ne do të përmirësohemi, ju premtoj”, ka thënë Allegri në një konferencë për shtyp.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *