Home / Lajme / Maqedoni / BDI në kongresin e AK-së së Erdoganit

BDI në kongresin e AK-së së Erdoganit

Në këtë kongres që do të zhvillohet në Ankara do të marrin pjesë nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti dhe sekretari i përgjithshëm Abdilaqim Ademi.

Krerët më të lartë të BDI-së do të marrin pjesë në kongresin e katër të partisë AK të kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan.

Në këtë kongres që do të zhvillohet në Ankara do të marrin pjesë nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti dhe sekretari i përgjithshëm Abdilaqim Ademi.

Delegacioni i BDI-së pritet të realizojë disa takime bilaterale me zyrtarë të lart të AKP-së si dhe me përfaqësues të partive tjera nga vende të ndryshme që do të marrin pjesë në punimet e Kongresit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *