Home / Lajme / Maqedoni / Borë në Malin Sharr

Borë në Malin Sharr

21 shtator-dryshe, moti në tërë vendin në orët e paradites do të jetë me vranësira dhe do të fryj erë e fuqishme veriperëndimore. Pasdite era do të humb intensitetin, ndërsa edhe do të ketë periudha më të gjatë të diellit.

Pas një nate relativisht të ftohët, mëngjesin e sotëm Mali Sharr është mbuluar me shtresë të hollë të dëborës. Ndryshe, moti në tërë vendin në orët e paradites do të jetë me vranësira dhe do të fryj erë e fuqishme veriperëndimore. Pasdite era do të humb intensitetin, ndërsa edhe do të ketë periudha më të gjatë të diellit. Temperatura e mëngjesit ishte nga 6 deri në 15 gradë celsius, ndërsa ajo e ditës nga 13 deri 21 gradë celsius. Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira të matura, sikurse edhe me erë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesi do të sillet deri 13 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 21 gradë. Në ditët e fundjavës, mëngjeset do të jenë të freskëta, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë.(Gazeta Koha)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *