Home / Lajme / Maqedoni / Ekipet tetovare vazhdojnë garat në kupën e Maqedonisë

Ekipet tetovare vazhdojnë garat në kupën e Maqedonisë

26 shtator-Sot janë zhvilluar ndeshjet kthyese të Kupës së Maqedonisë ku u arritën këto rezultate. Ekipet shqiptare që garojnë në ligën e parë , Shkëndija, Renova dhe Drita, kanë arritur që të kualifikohen në garat e mëtutjeshme të kupës, njofton TV KOHA.

Sot janë zhvilluar ndeshjet kthyese të Kupës së Maqedonisë ku u arritën këto rezultate. Ekipet shqiptare që garojnë në ligën e parë , Shkëndija, Renova dhe Drita, kanë arritur që të kualifikohen në garat e mëtutjeshme të kupës. Ja dhe disa nga rezultatet.

Bregallnica -Shkëndija 0-1

Drita –Pobeda 2-0

EuroMilk- Vardar 1-2

Renova-Oktomvri 5-0

Sileks-Bashkimi 3-0

Teteks-Skopje 7-0

Turnovo-Met Skopje 0-1

TV KOHA.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *