Home / Sport / Fanella e Del Pieros, bum shitjesh në Australi

Fanella e Del Pieros, bum shitjesh në Australi

30 mijë fanela të Del Pieros me uniformën e Pinturikios që do të prezanthet zyrtarisht në Alianz Stadium, natyrisht në prezencë të sulmuesit.

Bum shitjesh në Australi për fanelat e Sidneit me numrin 10 të Alesandro Del Pieros. Uniforma e ish kapitenit të Juventus që sapo ka filluar aventurën australiane po blihet në masë nga tifozët që nuk janë shkurajuiar dhe nga cmimi I saj që sigurisht nuk është popullor, pasi uniformat zyrtare kushtojnë 160 dollarë australianë, rreth 130 euro.

Sidnei shpreson të shesë të paktën 30 mijë fanela të Del Pieros me uniformën e Pinturikios që do të prezanthet zyrtarisht në Alianz Stadium, natyrisht në prezencë të sulmuesit. Kampionati Australian do të nisë në 6 tetor, në ndeshjen e javës së parë Didnei do të luajë në transfertë në fushën e Uellington Feniks.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *