Home / Lajme / Rajon / Një pilotë humbi jetën, ndërsa tjetri është lënduar gjatë rrëzimit të një aeroplani ushtarak serb

Një pilotë humbi jetën, ndërsa tjetri është lënduar gjatë rrëzimit të një aeroplani ushtarak serb

26 shtator-Aeroplani u rrëzua sot në Nova Pazova. Sipas dëshmitarëve okular në aksidentitn askush nuk ka pësuar edhe pse aeroplani u rrëzua në oborrin e shtëpisë të një familje.

Një pilot humbi jetën, ndërsa tjetri është lënduar lehtë pasi janë katapultuar gjatë rrëzimit të aeroplanit të aviacionit civil dhe mbrojtjes kundërajrore të Ushtrisë së Serbisë i tipit V-54 Lasta, njoftoi gazeta e Beligradit “Blic”.

Aeroplani u rrëzua sot në Nova Pazova. Sipas dëshmitarëve okular në aksidentitn askush nuk ka pësuar edhe pse aeroplani u rrëzua në oborrin e shtëpisë të një familje.

Paraprakisht, ishte njoftuar se të dy pilotët janë hospitalizuar në akademinë mjekësore ushtarake të Beogradit , njëri është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa i dyti në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vuçiq urdhëroi hetim urgjent për shkaqet për aksidentin

Gjithashtu lexo

Dënohet deputeti zviceran që ironizoi me vrasjen e një shqiptari në xhami

Gjykata e Qarkut në Sitten/Sion (Kantoni Valis) ka dënuar deputetin nacional Jean-Luc Ador për diskriminim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *