Home / Lajme / Maqedoni / Policia e Maqedonisë do të vozitet me “Shkoda Yeti”

Policia e Maqedonisë do të vozitet me “Shkoda Yeti”

Policia e Maqedonisë do të vozitet me makinat e tipit “Shkoda Yeti”, pasi që tenderin e ka fituar kompania “Porshe Macedonia”.

Vendimi për përzgjedhjen e kësaj kompanie është përfundimtar, pasi që Komisioni Shtetëror për Ankesa dje rrëzoi si të pabaza ankesat e dy kompanive tjera të automobilave “Automotiv Group” dhe “Ka – dis”.

Me këtë rast, MPB do të blejë 150 makina të reja të tipit “Shkoda Yeti”, të cilët vlerësohen si më ekonomike dhe më të përshtatshme për policinë, pasi që kjo kompani ka plotësuar kushtet e kërkuara. “Porshe Macedonia” gjithashtu ka ofruar ofertën më të lirë, në krahasim me kompanitë e tjera. Tv Koha

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *