Home / Lajme / Rajon / Shojble: Greqia me siguri do të mbetet në eurozonë

Shojble: Greqia me siguri do të mbetet në eurozonë

“Greqia ka program ambicioz për reforma, të cilin duhet ta përmbushë. Përpjekjet ndërkombëtare për ndihmë të vendit janë ashtu që nuk mundemi të bëjmë program të ri për ndihmë të Greqisë”, theksoi Shojble.

Berlin, 5 shtator 2012 (MIA) – Ministri gjerman i Financave Volfgang Shojble sot deklaroi se Greqia me siguri do të mbetet në eurozonë, por se nuk do të ketë plan të tretë shpëtues.

“Greqia ka program ambicioz për reforma, të cilin duhet ta përmbushë. Përpjekjet ndërkombëtare për ndihmë të vendit janë ashtu që nuk mundemi të bëjmë program të ri për ndihmë të Greqisë”, theksoi Shojble.

Ai përsëriti se kësti i ri nga ndihma e miratuar do të zhbllokohet pas publikimit të raportit të treshes të kreditorëve për përparimin e Athinës. Raporti i Bankës Qendrore Evropiane, i Bashkimit Evropian dhe i Fondit Monetar Ndërkombëtar duhet të publikohet gjatë këtij muaji.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *