Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë:Aksident në afërsi të tregut të gjelbërt

Tetovë:Aksident në afërsi të tregut të gjelbërt

8 shtator-Pas aksidentit të ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Bllagoja Toska dhe Marshall Tito, drejtuesi I bicikletës është dërguar në spital, ku janë konstatuar lëndime të lehta trupore. Pas dhënies së ndihëms së shpejtë ai do të lëshohet për kurim shtëpiak.

Një aksident tjetër I radhës është rregjistruar në rrugët e Tetovës.
Sipas burimeve policore, aksidenti ka ndodhur nw orën 15 e 15 minuta në në afërsi të tregut të gjelbërt në Tetovë.

Një veturë e tipit Opel Askona e drejtuar nga 29 vjecari B.Z nga Zhelina, ka goditur 77 vjeçarin N.I nga Tetova I cili ka qenë duke drejtuar bicikletën.

Pas aksidentit të ndodhur në kryqëzimin e rrugëve Bllagoja Toska dhe Marshall Tito, drejtuesi I bicikletës është dërguar në spital, ku janë konstatuar lëndime të lehta trupore. Pas dhënies së ndihëms së shpejtë ai do të lëshohet për kurim shtëpiak.

Aksidentet e trafikut nuk janë risi në qytetin tonë, kur meret parasysh dendësia e madhe në komunikacion. Deri më tash 6 persona e kanë humbur jetën në Tetovë, si pasojë e aksidenteve ndërsa një pjesë e tyre kanë qenë këmbësorë ose drejtues të bicikletave me motor ose bicikletave.

Vërejtje:Çdo tekst I huazuar nga kjo ueb faqe duhet të citohet ose të shënohet komplet adresa e ueb faqes. Në të kundërtën do të meren masa ligjore ndaj atyre që marrin lajme nga kjo ueb faqe dhe nuk e tregojnë burimin.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *