Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan

Thaçi vizitë në Turqi me ftesë të Erdogan

30 shtator-Kryetari i PDSH-së sot do të merr pjesë në punimet e Kongresit të katërt të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP).

Me ftesë të Kryeministrit të Republikës së Turqisë Rexhep Taip Erdogan, kryetari i PDSH, Menduh Thaçi ka udhëtuar për në Ankara.

Kryetari i PDSH-së sot do të merr pjesë në punimet e Kongresit të katërt të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP).

Në orët e pasdites kryetari i PDSH-së do të realizojë takim me kryeministrin, njëherit edhe Kryetar i partisë z.Rexhep Taip Erdogan, por edhe me zyrtarë të tjerë të AKP-së dhe funksionarë të lartë shtetërorë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *