Home / Sport / Agnelli: Juventusi të bëhet top klub evropian

Agnelli: Juventusi të bëhet top klub evropian

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, beson se kampioni i Italisë duhet që të mbyllë hapësirat me ekipet tjera të mëdha evropiane.

“Ndërtimet e reja në stadiumin tashmë të ri do të na bëjnë t’i tejkalojmë klubet tjera italiane dhe që të ngushtojmë distancën me klubet tjera evropiane”.
“Ne gjithmonë kemi kërkuar shkëlqim dhe lidership dhe ky është natyrisht projekti i shkallës së parë që konfirmon ambiciet tona. Kur të mbyllet investimi tjetër në stadium, muze dhe në zonën ‘12’, shuma e shpenzimeve pritet të arrijë në 350 milionë euro”, ka thënë Agnelli.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *